Telefon

789-157-552

Email

kontakt@byb.com.pl

Godziny otwarcia

Pon-Pt: 10:00-20:00 | Sob 9:00-14:00

Wolumetria twarzy

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym to procedura estetyczna polegająca na podaniu preparatu z kwasem hialuronowym pod skórę, w celu wypełnienia bruzd, zmarszczek i linii mimicznych. Kwas hialuronowy jest naturalnie występującym składnikiem skóry, który odpowiada za jej jędrność i elastyczność. Zabieg ten jest bezpieczny i skuteczny, dając natychmiastowe efekty w postaci wygładzenia zmarszczek i poprawy ogólnego wyglądu skóry. Efekty utrzymują się przez około 6-12 miesięcy, po czym można powtórzyć zabieg.

Krótki opis zabiegu

Czas trwania zabiegu:

od 40 min

Kiedy wykonywać zabieg?

cały rok

Jak często wykonywać zabieg?

Co około 2 lata

Kiedy zobaczymy efekty?

natychmiast

Rodzaj znieczulenia?

lidokaina

Ilość zabiegów:

1 zabieg co około 2 lata

Wskazania do zabiegu

Przeciwskazania do zabiegu

Opis przebiegu zabiegu

Zabieg wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym polega na podaniu preparatu z kwasem hialuronowym pod skórę za pomocą cienkiej igły lub kaniuli. Przed zabiegiem miejsce wstrzyknięcia jest zazwyczaj znieczulane kremem lub maścią znieczulającą. Lekarz może także zastosować znieczulenie za pomocą zastrzyku z lidokainą. Po wstrzyknięciu preparatu kwasu hialuronowego, lekarz masuje delikatnie skórę, aby równomiernie rozprowadzić preparat i uniknąć powstawania grudek. Zabieg trwa zwykle około 30-60 minut, w zależności od liczby i rozległości zmarszczek oraz obszaru, który ma zostać wypełniony

Efekty po zabiegu

Efekty po zabiegu wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym są zwykle widoczne od razu i utrzymują się przez około 6-12 miesięcy. Preparat z kwasem hialuronowym wypełnia bruzdy i zmarszczki, dzięki czemu skóra staje się bardziej gładka i jędrna. Zabieg może również poprawić kontury twarzy i zniwelować asymetrie.

Po zabiegu pacjent może odczuwać minimalny dyskomfort, obrzęk lub zaczerwienienie w miejscu wstrzyknięcia, ale zwykle jest to krótkotrwałe i samoistnie ustępuje po kilku dniach. Po zabiegu nie ma potrzeby rekonwalescencji, a pacjent może wrócić do swoich codziennych czynności od razu po zabiegu.

Warto jednak pamiętać, że efekty zabiegu wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym są tymczasowe i po okresie kilku miesięcy zabieg należy powtórzyć, aby utrzymać osiągnięty efekt.